Chytrý dávkovač Piloole je budoucnost kontroly dávkování léků a doplňků stravy

Aktualizováno: 5. 8. 2021

Technologie dokázala změnit naše životy už v mnoha směrech - ať už jde o internetové obchody, rozvoz jídla nebo taxi v mobilu. Nyní přišel čas se zaměřit i naše zdraví. Tomuto trendu pomáhá, že se v posledních letech zvyšuje počet lidí monitorující svoje životní funkce a zároveň se rozvíjí diagnostika na dálku díky telemedicíně.


Kontrola správného dávkování předepsaných léků nebo volně dostupných doplňků stravy je logicky dalším krokem ke zdravějšímu a kvalitnějšímu životu. Proto je tady Piloole.

Piloole, chytrý dávkovač léků a doplňků stravy s napojením na mobilní aplikaci


Stárnoucí populace má problém s větším množstvím léků

Kontrola medikace, tedy užívání léků ve správný čas a správném množství, je v současné době jedna z výzev zdravotnicví, hlavně kvůli dvěma faktorům:

  1. Zvyšujícímu se počtu starších lidí v populaci

  2. Vyššímu množství předepisovaných léků, které se za posledních 30 let zdvojnásobilo z průměrných dvou na čtyři různé přípravky

Vyšší množství užívaných přípravků má za následek, že přes 60 % seniorů si zapomene vzít léky, skoro 40 % si nezajistí jejich včasné doplnění a téměř čtvrtina se přestane zajímat o správnou medikaci úplně.


Tento problém se neprojevuje jenom horším zdravotním stavem a sníženou kvalitou života, ale má dopad i na celý zdravotní systém - finanční a kapacitní.


Kontrola medikace vede k lepšímu zdraví a nižším finančním nákladům

Naštěstí už máme řešení, a tím je kontrolovaná medikace. Využívání chytrého pořadače na léky má prokazatelně pozitivní výsledky - až 95 % seniorů uvádí zlepšenou zkušenost s užíváním léků a 80 % by ho využívalo nadále. Zároveň byla pozorována snížená nutnost hospitalizace u chronicky nemocných lidí využívajících dávkovače léků.


Piloole představuje nejpropracovanější formu chytrého dávkovače léků napojeného na mobilní aplikaci.


Mobilní aplikace dovoluje nastavit upozornění pro každý lék nebo doplněk stravy samostatně, tak aby se dávkovač maximálně přizpůsobil každému uživateli. Chytrý dávkovač léků dokáže navíc rozpoznat, jestli byl přípravek odebraný ve správný čas. Pokud se tak nestane, aktivuje se postupně zvukové a světelné upozornění a upozornění v aplikaci uživatele dávkovače. V mobilní aplikaci je navíc možné nastavit další kontakt, který dostane notifikaci v případě, že by ostatní upozornění nebyla dostačující.


Pro maximální jistotu správné medikace Piloole nabízí:

  • světelné upozornění u konkrétního přípravku na dávkovači

  • zvukové upozornění pro snazší nalezení dávkovače

  • notifikace v mobilu

  • upozornění kontaktu pro případ, že by přípravek nebyl odebrán ve stanovený čas

Piloole se světelným indikátorem, odkud je nutné odebrat léky


Další výhodou chytrého dávkovače léků je možnost zpětně zkontrolovat, jak svědomití jste byli s braním léků na čas, případně je možné tuto informaci sdílet s vaším praktickým nebo specializovaným lékařem pro upravení nebo změnu medikace.


Veškerá ovladatelnost mobilní aplikace i dávkovače je provedena podle současných nároků na uživatelskou zkušenost, a zároveň je ale velmi jednoduchá, tak aby vyhovovala i lidem s nižšími technickými zkušenostmi a osobám s horšími motorickými nebo zrakovými schopnostmi.


Dávkovač léků je navržený v moderním stylu s důrazem na výrobu z kvalitního plastu příjemného na dotek. Zároveň je ve velikosti, díky které se neztratí doma na poličce, ale také se decentně schová do tašky nebo kabelky.


V současné době dávkovač Piloole vyvíjíme, v případě vašeho zájmu nám dejte vědět ve formuláři níže a my se vám ozveme.

274 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Děkujeme za váš zájem!