Jak vybrat správný dávkovač léků

Aktualizováno: 5. 8. 2021

Vybrat vhodný dávkovač léků není jednoduché hlavně kvůli požadavkům na kvalitu a bezpečnost. Sepsali jsme proto základní požadavky, které by měla splňovat praktická krabička na léky, kterou se nebudete bát používat pro vás ani vaše příbuzné.


Pokud chcete, aby se dávkovač léků stal Vaším spolehlivým pomocníkem při správné medikaci léků nebo potravinových doplňků doma i na cestách, je potřeba, aby splňoval přísná kritéria ohledně kvality materiálu, přehledného rozdělení a umístění jednotlivých léků a vhodné velikosti. Ideální velikost se odvíjí od toho, na jak dlouho dobu chcete krabičku na léky používat na jedno naplnění - mezi základní typy patří:


- dávkovač léků denní

- dávkovač léků pro 7 dní

- dávkovač léků pro 7 dní dělený (umožňující rozdělení léků po dnech)

- dávkovač léků na 14 dní

- dávkovač léků na měsíc


Požadavky na spolehlivý pořadač na léky


1. Přehledně rozdělené "přihrádky", pro případ že používáte léky v různou denní nebo noční dobu. Standartně má organizér na léky samostatné přihrádky na ráno, poledne a večer a jednu přihrádku navíc pro případ prášku před spaním nebo v průběhu noci

2. Samostatné otvírání přihrádek, aby se zmenšila možnost odebrání léku nebo doplňku stravy ze špatné přihrádky

3. Dostatečně velké přihrádky, do kterých se vejdou všechny užívané přípravky a zároveň umožňuje snadné doplňování

4. Pevný a robustní design, aby nehrozilo vysypání obsahu při přenášení a zároveň dovoloval manipulaci lidem se sníženými motorickými vlastnostmi

5. Vyroben ze zdravotně nezávadného materiálu

6. Certifikace pro užívání v zemích EU

7. Obsahuje návod v Češtině


Tyto požadavky splňujou dávkovače léků anabox, Obzor nebo inteligentní dávkovač léků Piloole.


Inteligentní dávkovače léků Piloole


Piloole kombinuje nejpřísnější požadavky uživatelů na dávkovače léků s moderními technologiemi - napojením na mobilní aplikaci a upozorněním na čas léku prostřednictvím zvuku, světla a notifikace v telefonu.


Díky mobilní aplikaci je možné nastavit upozornění pro každý lék nebo doplněk stravy samostatně. Zároveň senzory v krabičce na léky dokážou rozpoznat, jestli byl přípravek odebraný, aby vás lékovka zbytečně nerušila. V případě, že nebude lék nebo doplněk stravy odebraný ve správný čas, tak se postupně spustí zvukové a světelné upozornění a upozornění v aplikaci uživatele dávkovače. V mobilní aplikaci je navíc možné nastavit další osobu, která dostane upozornění na mobil pro případ, že by ostatní upozornění nebyla dostačující.


Další výhodou chytrého dávkovače léků Piloole je možnost zkontrolovat, jak svědomití jste byli v braní léků, případně je možné tuto informaci sdílet s vaším praktickým nebo specializovaným lékařem pro upravení nebo změnu načasování dávky léků nebo doplňků stravy.


Mobilní aplikace i dávkovač léků jsou navrženy prakticky a intuitivně. Speciální důraz byl kladený na to, aby dávkovač léků vyhovoval i lidem s nižšími technickými zkušenostmi a osobám s horšími motorickými nebo zrakovými schopnostmi.


V současné době dávkovač Piloole vyvíjíme, v případě vašich otázek nám dejte vědět ve formuláři níže a my se vám ozveme.


48 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Děkujeme za váš zájem!